מתאמן על אמונה

הרבה שליחים לו למקום, ורבות הן הדרכים לעשות תשובה ולזכות לחוויה מתקנת. דרור, שהופיע על שערי מגזינים של ספורט כסמל לחיצוניות מושלמת, זוכה בראיון זה לסגור מעגל, כשהוא מופיע גם כן בתמונת שער, רק שהפעם כסמל לרוחניות ולעבודה פנימית על עצמו.
הגדל

דרור עוקבי, 32, הבן הבכור במשפחה, נולד וגדל במושב בית הלוי הסמוך לנתניה. משפחתו בולגרית מצד האמא ותימנית מצד האבא, היתה רחוקה מתורה וצוות, וכך גם הוא. "הענין הדתי אף פעם לא דיבר אלי, אבל גם לא היה לי שום דבר נגד", פותח דרור את השיחה. דרור היה ילד חזק ובריא, שחלם להצליח בתחום הגופני. את השראתו הוא לקח מהשחק ארנולד שוורצנגר, וכבר מגיל 14 החל להשקיע בפיתוח הגוף וטיפוחו. את חוק לימודיו סיים ב"מדרשת רופין", בית ספר יסודי ותיכון, ומשום המשיך לשירות צבאי כלוחם בגדוד גולני.

עקב השקעתו הרבה בפיתוח הגוף, רצה להמשיך עם כך גם בצבא. "בגלל שהתעקשתי להמשיך עם כישורי בפן הגופני, ניגש לדבר איתי, לא פחות ולא יותר, המח"ט של גולני. כששמע שאני רוצה להיות מדריך חדר כושר הוא עשה איתי תנאי: הוא ישלח אותי ללמוד בוינגייט הסמכה למדריך חדר כושר, בתנאי שאחזור אחר כך בתוך מדריך לאמן את החיילים של גולני". דרור הסכים ויצא לדרך. הוא אכן ניצל את הזדמנות חייו ללמוד את שאהבה נפשו, וקיים את הבטחות למח"ט במשך כל תקופת השירות.

 

כשהשתחרר מצה"ל המשיך להתאמן, לפתח את גופו ולטפח חלום ישן – להגיע לניצחון בתחרות מר ישראל. כך רצה וכך היה. בגיל 21 הוא התחרה על המקום הראשון וזכה בו. הוא הוכתר למר ישראל לשנת 2000, אך זה לא הספיק לו, והוא המשיך לתחרות גם בשנה שלאחר מכן. בשנת 2001 הגדיל דרור לעשות וזכה בתואר "אלוף האלופים", שפירושו ניצחון בכל קטגוריות המשקל הקיימות בתחרות. משם, הדרך אל עולם הדוגמנות היתה סלולה, והוא החל לקבל הצעות שונות. כך עשה את הפרומו לתכנית של דודו טופז ז"ל, פרסומת להסרת שיער לצמיתות עבור "המרכז הישראלי לאסטטיקה", ופרסומת דומה עבור חברת "אריאל". הוא הוזמן לתכניות אירוח שונות, והופיע בכותרות העיתונים ובתכניות הבוקר.

 

"ואז" מספר דרור בדרמתיות, "התחלתי להרגיש שהארץ קטנה עלי".

 

להתראות ארץ ישראל

"בארץ עשיתי דברים קטנים ולא משמעותיים, והייתי מאד מתוסכל מזה", ממשיך דרור לספר מדוע החליט לעזוב את הארץ. הוא הגיע לשגרירות בבקשה לקבל ויזה לארצות הברית, אך נענה בשלילה. משכך היה המצב החליט שהוא לא נשאר עוד רגע אחד בארץ. וטס לטייל בעולם. הוא שהה באוסטרליה במשך חצי שנה, משם המשיך לתאילנד ולגרמניה.

 

סוף כל מסע להיגמר מתישהו, ולבסוף הוא נאלץ לחזור לארץ. בלית ברירה הלך שוב להתדפק על דלתות השגרירות, בתקווה שהפעם יקבלו את בקשתו לויזה. אכן הפעם – בקשתו נענתה בחיוב. "כשקיבלתי את האישור לויזה", משחזר דרור, "אמרתי – להתראות ארץ ישראל".

 

"הגעתי לארה"ב בגיל 25 בתור בחור ישראלי צעיר. התאקלמתי מהר מאד והפכתי למאמן כושר פרטי", משחזר דרור את הקלות שבה נכנס לעניינים בארץ הזרה. באחד הימים, כשהוא נכנס לקניות בסופר, ניגש אליו צלם אמריקאי ושאל אם אפשר לצלמו לצרכי דוגמנות. הוא נתן לו את כרטיס הביקור שלו ואחרי שבועיים דרור מצא את עצמו ביום צילומים. התמונות שלו נשלחו לקיט מניין, צלם ידוע בתחום, אשר התעניין בדרור וביקש לצלמו גם כן. לא עבר זמן ודרור הופיע בתמונת שער במגזין ספורט ידוע.

 

הוא נכנס לעבוד תחת שלוש סוכנויות לדוגמנות, ונבלע רשמית במערבולת הסוחפת של עולם הבידור. החיים שלו התחלקו בין הדרכת כושר לצילומי דוגמנות עבור חברות הלבשה, אודישנים, פרסומות טלוויזיה, צילומים עבור לוחות שנה, אירוח בתכניות בידור ומסיבות של מפורסמים.

 

בו בזמן, תוך כדי חיי ההוללות אותם חי, חיפש דרור בצימאון גדול משענת רוחנית להיתפס עליה. "עקב כך, נרשמתי לקורסים של מודעות, שמסבירים איך להרגיש יותר טוב וכו'. ניסיתי הכל, אפילו את הנצרות בדקתי כשהלכתי לראות כנסיה ואת המתרחש בה".

 

   

בית כנסת

לנסוע לבית כנסת... בשבת

"היתה לי מכרה נוצריה אמריקאית, שהחליטה להתגייר וניסתה למשוך אותי לשיעורי יהדות בקורס הגיור שלה. הלכתי איתה אך זה לא דיבר אלי. זה היה גיור קונסרבטיבי. איך קונסרבטיבים שומרים שבת?", הוא נזכר בחיוך, "נוסעים עם הרכב לבית הכנסת. הרב שם מאד אהב אותי וכיבד אותי בעליה לתורה. זה עשה לי משהו".

 

בהזדמנות אחרת שלח ה' שליח מכיוון אחר כדי להאיר לדרור את הדרך הנכונה, והפעם בדמות קליינט יהודי שהגיע להתאמן אצלו והכיר לו רב מבית חב"ד. "התחלתי לאמן אותו והוא ניסה למשוך אותי לשיעורי תורה. אמרתי לו שזה לא מדבר אלי אז הוא הזמין אותי אליו לשבת. נסעתי לבית כנסת שלו בערב שבת, חניתי ונכנסתי. ההרגשה שם היתה משהו לא רגיל. גם בארוחת הערב אצלו בבית", ממשיך דרור, "היתה הרגשה מאד נעימה". בעקבות החוויה הנעימה הזו, מצא דרור את עצמו הולך לבית הכנסת בקביעות, למרות שאינו שומר שבת. הוא נסע, חנה, ונכנס להתפלל... פשוט כך.

 

באחד מביקוריו של דרור בבית חב"ד, קלטו עיניו דיסק של הרב זמיר כהן. "אני זוכר שהתחלתי להקשיב לדיסק באמצע הנסיעה. זה היה מוזר אבל הייתי חייב להודות בפני עצמי שהרב הזה יודע על מה הוא מדבר".

 

מאז נחשף דרור לשיחותיו של הרב זמיר כהן, הרב הראשון אותו שמע בחייו, חיפש בלהט אחר דיסקים נוספים שלו. הוא פנה לבקשת סיוע מהמכרה הנוצריה שהיתה בתהליכי גיור, וזו רכשה עבורו שנים-עשר דיסקים של הרב. "בעקבות הדיסק הראשון נודע לי על ערוץ הידברות. זה ממש סיקרן אותי והחלטתי לבדוק את התכנים. הורדתי את הקבצים ל- mp3דרך האייפון, ושמעתי את ההרצאות בזמן האימונים", משחזר דרור את תחילת ההיכרות שלו עם 'הידברות'. "מה שהשפיע לי בעיקר זה ההוכחות שהרב זמיר כהן נותן, והמוסר המדהים שיש בהרצאותיו. הכל בדרכי נועם ובנעימות. כאשר אתה שומע דברי אמת אתה פשוט מקבל את זה בלב, בלי להבין למה. זה משהוא שאי אפשר להסביר".

 

במקביל לכך שדרור נהנה מהדיסקים שהרוו את צימאונו הרוחני, ומתפילות מרגשות בערב שבת, הוא קיבל הזמנה לאודישן – אחד האודישנים החשובים בקריירה שלו, אם לא החשוב שבהם.

 

"הלכתי לאודישן והתקבלתי. מדובר בתפקיד רציני בתכנית בת חצי שעה, בפריים-טיים (זמן שיא) בטלוויזיה, לצד שחקן ידוע מאד. לא הבנתי איך זה יכול להיות שהכל הולך כל כך חלק...", מספר דרור. ליהוק השחקנים הסתיים וצילומי התכנית נקבעו ליום השבת. דרור בישר על כך לרב מחב"ד שהזהירו כי אין ברכה בעבודה בשבת, אך דרור מיאן להקשיב בטענה שזו הזדמנות חייו, שתקפיץ לו את הקריירה.

 

והוא אכן הקפיצה... רק לכיוון אחר.

 

לא במצב רוח

"הגעתי בשבת לאתר הצילומים, שמח ונרגש. התיישבתי, הכינו אותי ופתאום... הודיעו לי שהצילומים מבוטלים. מסתבר שהשחקן הראשי 'לא במצב רוח טוב' להצטלם היום. רק אז נוכחתי לדעת שהרב צדק".

 

דרור המשיך לקבל איתותים מבורא עולם, ושוב התנסה במאורע שהתרחש בשבת. "יצאתי לבלות בערב שבת, חלפתי על פני רמזור שבדיוק התחלף מכתום לאדום, וקיבלתי קנס של 480 דולר במקום. זו היתה הפעם הראשונה שזה קרה לי. מדובר בקנס של כמעט 2000 ₪. החלטתי שאני לא משלם את הדו"ח הזה, היות והייתי בטוח שחלפתי על פני הרמזור באור כתום ולא אדום. חברים הציעו לי לוותר כי ודאי אפסיד בבית המשפט, אבל אני התעקשתי".

 

במקביל לכך שדרור חיכה ליום הדיון, הוא החל לשמור את השבת ביתר דקדוק. במקום לנסוע לבית כנסת מרוחק עם הרכב, הוא מצא בית כנסת בקרבת מקום, וכך הגיע לתפילות ברגל. הוא נמנע מלעבוד בשבת והשתדל לקיים את מצוות היום הקדוש כראוי.

 

כשהגיע סוף סוף התאריך המיועד לדיון, ישב דרור בחוץ עם כל עברייני התנועה וחיכה לתורו. בעודו יושב שם, דיבר עם בורא עולם וביקש שייתן לו סימן שהוא אכן יושב שם למעלה ושדברים לא קורים סתם כך, אלא מסיבה מסויימת. והנה, כשהגיע זמנו של דרור להתדיין, הוא התבשר כי הפקח שקשור לתיק שלו לא הגיע, ולכן הדו"ח שלו בטל ומבוטל. "בשבילי זה היה נס", מודה דרור בהתרגשות, "דווקא הפקח שלי לא הגיע? הבנתי שיש כאן השגחה פרטית, והתחזקה בי התחושה שעלי לשמור שבת".

 

דרור החל להתחזק. הוא סירב להצעות עבודה שלא תאמו את חייו החדשים, שם קץ ליציאות למקומות בילוי שהיה רגיל אליהם, ואף קיבל על עצמו שמירת נגיעה באופן מלא. גם את הצילומים הפסיק בבת אחת, היות ועבודה על הסט דרשה קרבנות רבים מידי, כאלה שדרור כבר לא היה מוכן להקריב. למרות שראה ירידה דרסטית בהכנסות החודשיות, לא ויתר, והמשיך רק עם אימוני הכושר.

 

מה אני עושה פה?

חלפה כמעט שנה. דרור התמיד עם השבת שקיבל על עצמו, והמשיך לעסוק בהדרכת כושר.

 

"נהגתי ללמוד תניא בחברותא בבית חב"ד, ויום אחד מצאתי את עצמי חושב על כך שאני כבר לא מוכתב על ידי הנפש הבהמית שלי, אז מה, בעצם, משאיר אותי כאן בארה"ב? מה אני עושה פה?

 

התייעצתי עם הרב שלמה פינטו שינחה אותי מה לעשות".

 

'תיסע קצת', ענה לי הרב בחביבות לא מחייבת, וכן דרור ארז את חייו דאז למזוודה שכללה זיכרונות, תמונות והרבה אבק כוכבים... וחזר לארץ.

 

אני שייך לקב"ה

"מאז שהגעתי לארץ", מספר דרור ברוגע של נשמה שמצאה את מקומה, "אני רק עולה ברוחניות". העבודה של דרור על עצמו, בשונה מהתפריט של פעם, שכלל תזונה קפדנית ואימוני גוף מפרכים, כוללת היום מאמץ נפשי לא קטן. הוא מתמיד להתפלל שלוש תפילות ביום, משתדל במנין, חובש כיפה ועטוף בציצית. "לוקח לי הרבה זמן להתפלל", הוא מודה בתמימות של ילד שהחל להכיר את אביו. בנוסף לתפילה בסידור, יש לי תהילים יומי שאני אומר, התיקון הכללי, בקשות אישיות שלי ותפילה לזיווג.

 

בתחילת הדרך, כששמעתי רק את הרב זמיר, טיפחתי חלום לפגוש אותו בישראל וממש חיכיתי לזה", ואכן דרור נפגש עם הרב זמיר כהן כאן בארץ. הוא סיפר לרב את שעבר עליו בשנה האחרונה, וחלק עימו את רחשי ליבו. "הרב דיבר איתי ארוכות והזמין אותי לישיבה שלו בביתר עילית לשבת". דרור נסע והתרשם מאד. "אני שמח שהרב היה לי לאוזן קשבת", הוא ממשיך לדבר בשבחו של מי שפקח את עיניו לאמת. "לדעתי, אין היום הרבה אנשים כמוהו בעלי חכמה בסדר גודל כזה, ידע במדעים וענווה שכזו.

 

לאחר זמן מה התחלתי להקשיב לרבנים נוספים, כמו הרב יצחק פנגר, הרב יוסף בן פורת והרב אהרן לוי. מאד התחברתי. אני חושב שהפעילות של 'הידברות' היא מתנה משמים. העובדה שהערוץ גדל וגדל, ויותר ויותר רבנים חדשים מתווספים לשידורים, רק מוכיחה את הביקוש ומראה שהעם צמא לרוחניות. זה פשוט מציל נפשות מפני סכנות רוחניות ומפני התבוללות, כמו שכמעט קרה לי".

 

כיום, ממשיך דרור לשמש כמאמן כושר פרטי גם בארץ, ובנוסף לכך הוא משתדל לאמן את עצמו לאמונה ולערכים. "אני לומד עם רב חב"דניק – חסידות, עם רב ליטאי – גמרא ואצל הרב משה בן משה – מוסר. אבל, אני לא משתייך לאף זרם", הוא ממהר לענות עוד בטרם נורתה השאלה, "אני שייך לקב"ה וכולם השליחים שלו".

 

אכן, הרבה שליחים לו למקום, ורבות הן הדרכים לעשות תשובה ולזכות לחוויה מתקנת. דרור, שהופיע על שערי מגזינים של ספורט כסמל לחיצוניות מושלמת, זוכה בראיון זה לסגור מעגל, כשהוא מופיע גם כן בתמונת שער, רק שהפעם כסמל לרוחניות ולעבודה פנימית על עצמו.

 

בקרוב הוא יחגוג שנה מאז חזרתו לארץ, ובנוסף להתקדמות הרוחנית שלו, הוא לומד כבר מספר חודשים רפואה נטורופתית מטעם מכללת וינגייט. כעת הוא מנסה 'לגנוב' כמה שיותר זמן כדי ללמוד את מקורות היהדות אותם לא הכיר מעולם, ולחבר את שרשרת הדורות אשר נותקה במשפחתו בעשרות השנים האחרונות. אמנם הוריו לא חלמו שהילד הדוגמן-שרירן שלהם יהפוך ליהודי מאמין אי פעם, אך חלום אחד משותף לו ולהם – לראות את דרור מקים בית נאמן בישראל.

 

דרור עוקבי – מאמן כושר אישי

לפרטים ומפגש היכרות: 052-2937739

drorokavi@hotmail.com

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד