ההתעוררות המופלאה של בן הרופא המרדים

בנו בן ה-15 של רופא מרדים ידוע ממרכז הארץ ביקש להתקרב ליהדות אבל לאב אובד העצות לא היה שמץ של מושג איך עושים את זה. הצצה מקרית בעיתון החרדי של השכן הובילו את הנער ללימוד בישיבה...
הגדל

 

במוקד שמפעיל ארגון 'אחינו' מתקבלות מידי יום פניות של הורים ונערים שבפיהם שאלות הנוגעות לנושא הלימוד בישיבות הקדושות. יום אחד הגיעה למוקד הזה פנייה מיוחדת - כשעל הקו היה רופא מרדים בכיר, באחד מבתי החולים שבאזור גוש דן. הרופא התקשר למוקד אחרי שבנו בן ה-15 התחיל להתקרב ליהדות, ולאב אובד העצות שדוקא רצה לסייע לו לא היה שמץ של מושג מה עושים.
 
בעקבות השיחה, נשלח פעיל של  'אחינו' לרמת גן שם מתגוררת משפחתו של הנער כדי לתהות על קנקנו. "נפגשתי עם הבחור", מספר הפעיל, "והתרשמתי מאוד מהעוצמה הפנימית שהקרין. הבחור מוכשר באופן יוצא דופן, מצליח בלימודי התיכון החילוני שבו הוא לומד, ומצטיין מכל הבחינות. מהיכרותי את הישיבות המתאימות לבחורים מסוג זה, החלטתי כי הוא מתאים לישיבת 'אהבת אהרון' אשר בראשה עומד רבי בצלאל אדלשטיין".
 
כבר למחרת נסעו האב, הבן והפעיל לישיבה והתקבלו בחום על-ידי ראש הישיבה, שהתרשם מאוד מהבחור ומיכולותיו, והחליט על שילובו המידי בישיבה. "משפחתנו מתגוררת ברמת גן, בליבו של איזור חילוני מוחלט - סיפר הרופא הנרגש-  מדובר בבנין בן שבע קומות, כשהשכן הדתי היחיד שלנו הוא אדם שחזר בתשובה לפני מספר שנים. אותו שכן מקבל לתיבת הדואר מדי שבוע עיתון חרדי, וכאשר הצצתי בעיתון ראיתי את המספר של 'מוקד הישיבה', וכך הגעתי ל'אחינו'. לא הייתי מאמין שיום אחרי שאפנה למוקד בטלפון בני כבר יתפוס את ספסל הישיבה, ואני אלווה אותו אליה בשמחה".
 
הנער החל בתהליך של קליטה בישיבה כשפעילי פעילי 'אחינו' מלווים אותו ומסייעים לו. "הוא יגדל לגדול בתורה – אומרי מלויו ומגידי השעור שלו הרואים אותו עולה ומתעלה בדרך העולה בית ה'. 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד