למצוא מקום אמיתי של תורה

כשרוצים לשוב בתשובה, הכי חשוב הוא לא ליפול למקומות שאינם מתאימים לך. אתה למצוא מקום מתאים, בו גם לומדים תורה כמו שצריך. הרב שמעון אדרי עם טיפים ראשוניים לחוזרים בתשובה
הגדל

הרב שמעון אדרי, רב בישיבה לחוזרים בתשובה בבאר שבע:

  1. כשאני מנסה לתת לכם טיפים, אז אם אני חושב על העבר של עצמי, שגם אני עברתי את אותו תהליך, אני חושב על דבר אחד שחשוב לפני הכל שיכול לעזור: לבחור יש בדרך כלל רתיעה ממשהו חדש, בן אדם מפחד להתנתק. ולכן כדי להקטין את הרתיעה ולהקטין את הניסיון, כדאי להחליט פשוט "לטעום ולראות", כלומר רק לבוא, לראות ולטעום ישיבה וכדו', עוד בלי להתחייב.
  2. הטיפ השני הוא שמאד מאד חשוב לימוד התורה בכל התהליך. יש הרבה בעלי תשובה שעושים ממש את הכל - חוץ מללמוד תורה. וזה מעיק עליהם, למה? כי סך הכל המצוות הן "עול", ולימוד התורה הוא אחד המקומות היחידים שמרגישים בו מתיקות. לצדו גם בתפילה יש סיעתא דישמיא להרגיש בה מתיקות בחודשים הראשונים. 

אבל חוץ מהתורה וגם התפילה המצוות כולן הן עול. ואיפה באמת זוכים להרגיש את המתיקות? בלימוד התורה, כשאדם לומד ומבין ונהנה מקושיה.

אך לצד זאת חשוב להדגיש שכשרוצים להתחבר – חשוב גם לדעת לאיפה להתחבר. יש הרבה שיעורים שהם בסגנון "באבות" וכל מיני נסתרות, ושם אפשר ללכת שוב לאיבוד כי תופסים בהם את הטפל. לכן חשוב להתחבר למקום אמיתי של תורה, שמודרך על ידי גדולי ישראל, מקום שלומדים בו גמרא שכמו שצריך, ברמה שמתאימה ללומד המתחיל.

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד