למה שהרב יקבע לי?

הרב יוסי וייס מרבני 'אחינו' מדבר על החשיבות הגדולה של ההתייעצות הקבועה עם רב בעל שיעור קומה רוחנית ועל הצורך לציית לרבני הישיבה.
הגדל

הרמח"ל מתאר את 'גן המבוכה'. זהו בעצם מבוך המורכב משיחים הגדלים זה לצד זה, ויוצרים יחדיו קירות, 'גדר חי'. המלכים והעשירים הגדולים נהגו לנטוע שיחים כאלו בחצרותיהם,

 

והיו יוצרים כך שבילים המסתבכים זה בזה. כשהיו מגיעים אורחים לבקר באחוזותיהם, היו עורכים מעין תחרות ומאתגרים אותם לעבור את המבוך בתוך זמן קצר.

 

מי שמהלך בין השיחים הללו, אינו רואה את המפה כולה. הוא רואה רק את המקום בו הוא נמצא, ואין לו כל דרך לדעת היכן היא הדרך הנכונה שדרכה יוכל לצאת מהמבוך במהרה.

 

אך אם יעמוד אדם אחר על גבי במה מוגבהת, מחוץ למבוך, ולנגד עיניו פרוש הגן כולו, הוא רואה את הדרך הנכונה, ויכול להדריך את מי שנמצא בתוך המבוך.

 

אנו, בני האדם, נמצאים במבוך כזה. הרבנים, תלמידי החכמים, הם כבר עברו את המבוך, וכעת הם נמצאים במקום גבוה יותר. רואים את הדרך הנכונה, ויכולים לכוון אותנו בתוכה.

 

הרב יוסי וייס, מרבני 'אחינו', מספר את משלו של הרמח"ל, ומוסיף כי זו אכן הדרך להגיע אל היעד. להתייעץ, לציית לגדולי הדור והדורות הקודמים, לשאול תלמיד חכם מובהק כיצד יש לנהוג, מה כדאי ללמוד, ובאיזה שלב מומלץ לעשות שינויים באורח החיים.

 

"במקרים רבים, מגיע בחור צעיר שחזר בתשובה בכוחות עצמו" אומר הרב וייס. "מדובר בנערים גיבורי כח. צדיקים גמורים שמגלים תעצומות נפש מיוחדות במינן, ועושים מהפכה בחיים שלהם.

 

אבל לא תמיד הם מוכנים לקבל את עצת הרב, או לקבל את כללי הישיבה עליהם באופן מוחלט. למה שהרב יחליט לו אם לחזור הביתה לשבת או לא? מדוע הוא חייב הסברים לראש הישיבה על החברים שלו או על הטלפון הנייד שלו?

  

"הבעיה היא שמי שאינו פועל לפי כללי הישיבה, מי שאינו מתייעץ ומקבל מרות מהרבנים, יהיה לו קשה שבעתיים להתגבר על הניסיונות. לפעמים אדם נמצא במצב רוח ירוד, הוא קצת עצוב או קצת מותש ממלחמת היצר התמידית. זה לא קל להיות חוזר בתשובה. יש ניסיונות עצומים, וצריך כוחות אינסופיים כדי להתמודד אתם.

 

"ההתייעצות הקבועה עם הרב, היא עוגן של יציבות" אומר הרב וייס. "הרב תמיד נמצא שם בשבילך, מדריך ומנחם, עוזר ותומך בדרך להתגבר על היצר הרע".

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד