והעיר מוסקובה צהלה ושמחה

60 אירועי פורים התקיימו במוסקובה, בהם נטלו חלק אלפי יהודים מקומיים. תזמורת "המנגנים" ניגנה באירוע המרכזי במרכז היהודי-קהילתי המפורסם "מארינה רושצ'ה"
הגדל

60 אירועי פורים התקיימו במוסקובה, בהם נטלו חלק אלפי יהודים מקומיים. תזמורת "המנגנים" ניגנה באירוע המרכזי במרכז היהודי-קהילתי המפורסם "מארינה רושצ'ה"

יהודי מוסקבה זכו השנה ליטול חלק, לפחות באחד מתוך כשישים אירועי חג הפורים שנערכו השנה במוסקבה הבירה.

האירועים היו מגוונים, ייחודיים, בשפות שונות, עבור כל הגילאים, בשכונות רבות ובמוסדות הרבים והמפוארים בעיר, ביקורי בית, ביקורי חולים מאושפזים, אסירים בבתי כלא ועוד רבות - כאשר המשותף לכולם הוא קיום מצוות החג מתוך שמחה רבה, שבוודאי תמשיך ותשפיע בעז"ה על כל השנה כולה.

האירוע המרכזי והגדול נערך בליל פורים, שעה קלה עם צאת השבת, בהיכל בית הכנסת המרכזי, במרכז היהודי-קהילתי המפורסם "מארינה רושצ'ה".

רבה הראשי של רוסיה הרה"ג רבי בערל לאזאר פתח את האירוע בנאום לפני קריאת המגילה, כאשר הרב מתאים את פירוש מילות הברכות "שעשה ניסים לאבותינו בימים ההם בזמן הזה". "כשרואים ב"ה כל כך הרבה יהודים באים מתוך שמחה, יחד עם כל בני המשפחה, על מנת לקיים את מצוות החג מתוך מטרה להתקדם הלאה והלאה בשמירת תורה ומצוות ובהתקרבות להקב"ה", אמר הרב.

לאחר קריאת המגילה נערכה במקום סעודת מלוה מלכה, בשילוב התוועדות חסידית רבתי, כאשר תזמורת "המנגנים", שהגיעו במיוחד מישראל בהרכב של שמונה נגנים, שימחו את ההמונים עד לשעות הקטנות של הלילה, כמו בעוד מספר אירועים למחרת היום.

במהלך יום הפורים עצמו, הגיעו רבים לביתו של הרב הראשי, שקיבל את ההמונים, בהם אישיים רבים, נציגי ממשל ועוד.

בכל בתי הכנסת ומוסדות החינוך נערכו קריאות מגילה, כאשר בהיכל בית הכנסת המרכזי, ערכו הגבאים החל משעות הבוקר המקודמות ועד השקיעה - מנייני מגילה בכל שעה עגולה, וזיכו אלפים בקריאת המגילה.

במוצאי חג הפורים, הגיעו מכל שכונות העיר, אל עבר בית הכנסת המרכזי, להמשך סעודת החג, והתוועדות חסידית מתוך שמחה גדולה ורבה.
שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד