"עשרות צעירים מנצלים את החופש הגדול כדי להכיר את עולם הישיבות"

הרב חיים גולדברג, מרבני 'אחינו', מספר על הצימאון של בני הנוער להכיר את עולם הישיבות ועל הרצון שלהם לחוות מקרוב את האווירה הישיבתית.
הגדל

החופש הגדול כבר כאן. מאות אלפי ילדים ונערים בישראל אינם הולכים לבית הספר כמו בכל יום. במקום זאת הם נשארים בבית, מבלים בבריכה ובים, או יוצאים לעבוד כדי להרוויח קצת כסף.

אבל יש גם צעירים שבוחרים בדרך שונה, מקורית יותר. במקום להעביר את הזמן בחוויות שיישכחו מהם כעבור יום או יומיים, הם מצטרפים לפרויקט שייצרב בזיכרונם לכל החיים: ישיבת החופש הגדול.

הרב חיים גולדברג, מרבני 'אחינו', מספר קצת על ישיבת החופש הגדול, ועל הצעירים שמצטרפים אליה.

"ישיבת החופש הגדול זה פרויקט ענק שאנחנו מקיימים מדי שנה ביולי אוגוסט", מספר הרב גולדברג. "בכך אנחנו פותחים מסגרת שתאפשר לצעירים שמתעניינים ביהדות, לחוות באופן אישי ובלתי אמצעי את חיי הישיבה, להכיר מקרוב את עולם הישיבות, ולחוות את החוויה המדהימה הזאת של לימוד בישיבה, לפחות למשך שבועות אחדים".

הפרויקט מתבצע במספר מישורים. החלק המרכזי שלו כולל אירוח של צעירים הנמצאים בחופשה מבית הספר, בישיבות שקולטות אותם ליום או יומיים, ומאפשרות להם לטעום קצת מהאווירה הישיבתית. פרויקט זה קיים בעשרות ישיבות לחוזרים בתשובה, באשקלון ובאר שבע, בחדרה ובצפת, בחיפה, בקריית שמונה, ובעוד מקומות רבים.

אבל גולת הכותרת היא דווקא ביישוב באר יעקב הסמוך לראשון לציון, שם נפתחה ישיבה של ממש לצעירים שנמצאים בחופשת הקיץ. מדי יום מגיעים לשם עשרות צעירים, חלקן מתגוררים בבאר יעקב ורובם באים בהסעות מיוחדות מכל אזור המרכז.

"התגובות שאנחנו מקבלים מהצעירים פשוט נפלאות", אומר הרב גולדברג, "אתה רואה אנשים שגילו עולם חדש. למרות שלכולם יש כבר קצת רקע תורני, הם השתתפו בלימוד במדרשיות, שמעו שיעורי תורה בקביעות, בכל זאת הלימוד בישיבה זה עולם אחר, עולם קסום של אתגר מחשבתי וחוויה רוחנית מעצימה".

• האם כל הצעירים שמגיעים לישיבת החופש הגדול ממשיכים לאחר מכן בלימודים בישיבות הקדושות ועוזבים את התיכון?

"לא. חלקם באמת מחליט שזה מה שהם רוצים לעשות בחיים, ועוברים ללמוד בישיבה, אבל רבים אחרים חוזרים ללמוד בתיכון בתחילת שנת הלימודים, ורק בשנה הבאה הם יחזרו שוב ללמוד בישיבת החופש הגדול".

• מי שכן מחליט לעבור ללמוד בישיבה ועוזב את התיכון, לא מאבד בכך הרבה כשבעצם הוא מוותר על לימודים חשובים ועל תעודת בגרות?

"לא בהכרח. כמובן שמי שחשקה נפשו רק בלימוד התורה אנחנו מברכים על כך ומאושרים בבחירתו, אבל יש לנו מאות צעירים שלומדים בישיבות ומשלימים תוך כדי גם לימודי בגרות. יש היום מספיק ישיבות לחוזרים בתשובה, שחלקן מאפשרות ואפילו מעודדות לימודי בגרות בשעות הערב. הרבה מאוד צעירים עושים זאת ונהנים מחוויית לימוד מעצימה בישיבה, לצד המשך היערכות לבחינות בגרות, והם יוצאים עם ציונים מצויינים, כי לימוד הגמרא מעבר לחשיבות העצמית שלו, שהיא עצומה, הוא גם פותח את הראש ומאפשר לך ללמוד בקלות יתירה מקצועות אחרים. הראש הופך בשל יותר ללמידה, אתה רוכש כישורים שכליים ואנליטיים מצוינים וזה עוזר לך בכל תחום בחיים, כולל בלימודי בגרות".

• איך נרשמים ללימוד בישיבת החופש הגדול?

"זה מאוד קל. מתקשרים אלי לטלפון: 0504141384. אם אני לא זמין אפשר תמיד להשאיר הודעה בביפר שלי, ואני חוזר בעזרת ה' לכל מי שמשאיר הודעה".

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד