הישיבה הקדושה 'אחינו' שומרת על קשר: שבת לבוגרי הישיבה שהשתלבו בישיבות גדולות ברחבי הארץ

עשרות מבוגרי הישיבה הקדושה 'אחינו' שבירושלים השתתפו בשבת ישיבה מיוחדת שנערכה עבורם *השבת נערכת במסגרת הקשר האדוק עליו שומרים ב'אחינו' עם הצעירים המתחזקים שהשתלבו בישיבות קדושות
הגדל

שבת התעלות והתרוממות התקיימה בשכונת הר נוף שבירושלים בהשתתפות בני הישיבה הקדושה 'אחינו' ובוגריה, במסגרת 'שבת בוגרים' שיזמו ראשי הישיבה עבור בוגרי הישיבה שכבר צעדו צעד אחד נוסף ושולבו בישיבות קדושות ברחבי הארץ.

בישיבה הקדושה 'אחינו' לומדים צעירים שגדלו במשפחות חילוניות והתקרבו ליהדות באמצעות פעילי 'אחינו'. עם הקמתה של הישיבה על פי הוראת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א אשר הורה לראשי 'אחינו' לפותחה, הצטרפו אליה עשרות נערים מכל הארץ אשר נפשם חשקה בתורה.

כיום ב"ה, שנתיים לאחר הקמתה של הישיבה, בוגריה חובשים את ספסליהן של ישיבות רבות בארץ, לאחר שהם השתלבו והפכו לבני בית בעולם התורה.

אל השבת המדוברת, שבת פרשת חוקת, הגיעו מלבד עשרות בני הישיבה המפארים אותה במהלך ה'זמן', גם עשרות בוגרי הישיבה הלומדים כעת בישיבות 'אהבת אהרון' ו'קרית מלאכי'.

"הכבוד האמיתי בעולם הוא רק על ידי לימוד התורה הקדושה" פתח את השבת המרגשת הרה"ג רבי יצחק פנחס גולדווסר שליט"א, משגיח דישיבת 'אור ישראל' אשר כיבד בנוכחותו את הבוגרים ושהה עימם במהלך השבת. לאחר תפילה בדבקות וסעודת שבת, התקיים 'עונג שבת' בו שרו בני הישיבה בהתעוררות דקדושה.

בסיום השבת, בה עלו והתעלו בני הישיבה תוך לימוד, דיבוק חברים והתענגות על ה', נערכה מלוה מלכה בשירים וריקודים בליווי תזמורת וכלי נגינה. במלווה המלכה המיוחד חולקו לתלמידים תקליטורים המכילים שיחות שנמסרו בישיבה במהלך 'זמן קיץ' האחרון.  

בישיבה הקדושה בפרט ובארגון 'אחינו' בכלל שמים דגש על הקשר עם הצעירים גם לאחר שהשתלבו בציבור בני התורה. ב'אחינו' מאמינים שרק באמצעות החום ותחושת הקרבה המורעפים על הצעירים, ניתן לשמור עליהם שלא ינשרו חלילה מהמסגרת אליה הם השתלבו במאמצים כה רבים. שבת הישיבה בישיבה הקדושה 'אחינו' מתקיימת במסגרת זו של טיפול ההמשך אותו מקיימים רבני ופעילי 'אחינו' על מנת להרעיף חיבה ולחזק את הקשר עם הצעירים שפרחו להם מהקן החם של הישיבה.

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד