שתי תמונות שאומרות הכול

תלמידי הישיבה הקדושה 'אחינו' ובוגרי הישיבה התכנסו במוצ"ש האחרון ל'מלווה מלכה' * במהלך הכינוס המרגש הוצג בפני נשיא 'אחינו' הרב דוד הופשטטר אלבום מרגש המסכם בעוצמה בלתי רגילה את המהפכה הרוחנית שחוללה הישיבה * בכל עמוד היו שתי תמונות המציגות כל בחור לפני ואחרי שנכנס לישיבה, ובתווך - סיפורו האישי...
הגדל

אלבום מרגש ומלא בעוצמה רוחנית / שתי תמונות שאומרות הכול

תלמידי הישיבה הקדושה 'אחינו' ובוגרי הישיבה התכנסו במוצ"ש האחרון ל'מלווה מלכה' * במהלך הכינוס הוצג בפני נשיא 'אחינו' הרב דוד הופשטטר אלבום מרגש המסכם בעוצמה בלתי רגילה את המהפכה הרוחנית שחוללה הישיבה * בכל עמוד היו שתי תמונות המציגות כל בחור לפני ואחרי שנכנס לישיבה, ובתווך - סיפורו האישי...

 

משתתפי כנס הבוגרים של ישיבת 'אחינו הקדושה' בירושלים לא ישכחו את האירוע הרוחני המדהים שראשי הישיבה ארגנו עבורם. בישיבה מחפשים תמיד אחר חוויות רוחניות שיעשירו את חיי התלמידים, אבל דומה שאירועי סוף השבוע האחרון שברו את כל השיאים הקיימים. "כל הישיבה נכנסה להילוך אחר. אנחנו מרגישים כאלו קבלנו זריקת מרץ רוחנית", אומרים בישיבה.

 

הכל התחיל כשראש הישיבה, הרב אריאל אלבז שליט"א, החליט לקיים אירוע בוגרים מיוחד עבור 25 בוגרי ישיבת 'אחינו' הלומדים היום במיטב הישיבות הקדושות בכל רחבי הארץ. אבל מה שבמקומות אחרים הוא 'כנס בוגרים' מהזן הרגיל, הופך בישיבת אחינו לחוויה רוחנית סוחפת שאף אחד ממשתתפיה לא ישכח. "הוכחנו ש'כנס בוגרים' אינו רק עניין של נוסטלגיה וזיכרונות בלבד, אלא אפשר לעשות אותו לאירוע בעל משמעות רוחנית כבירה".

 

זה התחיל ביום חמישי בערב, 'ליל שישי' בעגה הישיבתית, כאשר 25 הבוגרים הצטרפו לעשרות תלמידי הישיבה ל'סדר ערב' שבו חזרו בהתלהבות על הסוגיות הנלמדות בישיבה. בגמר הלימוד ישבו הבחורים, וותיקים וצעירים כאחד, וישבו מרותקים לסיפורו המרטיט של ק.י. אברך מקרית ספר שביתו חלתה במחלה אנושה ממנה החלימה רק בכוח התפילה. לאחר מכן זכו הבחורים לשיחה מוסרית בהשקפה מפי ראש הישיבה.

 

"אצלנו בישיבה שמים דגש חזק על ההווי החברתי ועל 'דיבוק חברים'" אומר הרב אלבז. "זה חלק מהתפיסה הבסיסית הגורסת שישיבה זה לא רק מקום לימוד אלא חממה שמצמיחה בני תורה בכל המובנים".

 

למחרת השכימו הבחורים כרגיל בשעה שבע לתפילת שחרית, ולאחר מכן ארבע שעות של 'שטיגן' באולם בית המדרש. "הבחורים הוותיקים הדביקו את הצעירים בהתלהבותם ללימוד הגמרא", מספר הרב אלבז.

 

כל זה לא היה אלא הכנה לשבת שכל כולה התרוממות הנפש. בליל שבת נערף 'עונג שבת' עד לשעה שלש לפנות בוקר, במהלכו סיפר כל בחור את סיפורו האישי סביב שאלה אחת – מה היה המאורע שגרם לו לחוש שהוא נקלט בישיבה והוא מהווה חלק בלתי נפרד מעולמה. "הסיפורים עצמם העניקו חיזוק עצום לבחורים שנמצאים עדיין בתחילת דרכם", אומר ראש הישיבה. "זה היה מרגש עד דמעות".

 

בבוקר יום השבת, לאחר תפילה וקידוש, התקיים סדר לימוד מיוחד שבו למדו את סוגיה נבחרת. בהמשך התקיימה סעודה שלישית במהלכה ריתק הרב ירחמיאל קראם את השומעים בדבריו המאלפים.

 

אירוע הסיום של 'כנס הבוגרים' היה במסיבת מלווה מלכה וראש חודש שנערכה בליווי תזמורת, ובנוכחותו של נשיא 'אחינו' הרב דוד הופשטטר שליט"א העומד מאחורי כל הפעילות הענפה של 'אחינו'. הרב הופשטטר קיבל מנציג התלמידים מתנה מפתיעה ייחודית ומרגשת: אלבום כרוך בציפוי עור נאה ועליו הכותרת "זה ספר תולדות אדם – בית היוצר של הישיבה הקדושה אחינו'. כל עמוד בספר זה הכיל שני תצלומים, האחד מציג את הבחור כפי שנראה בעבר הלא-רחוק והיום כפי שהוא נראה בתור תלמיד ישיבה, ולצידם הסיפור האישי כיצד לימוד התורה השפיע עליהם וחולל שינוי בחייהם.

 

"המתנה הזאת משקפת שתי רעיונות מרכזיים", מסביר הרב אלבז. "ראשית כל, יש בזה הכרת הטוב למי שעושה הכל כדי שנוכל להתעלות ברוחניות, דבר שני היא משקפת את הרעיון שהישיבה היא בעצם המקום בו נולדו הבחורים הללו. מכל הבוגרים שמענו את אותו הדבר: 'בביקור בישיבה אנחנו מרגישים שחזרנו הביתה. זה הבית שלנו. פה קמנו לתחיה ופה עמדנו על הרגליים".   

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד