מבט אל החיים

מעשה בשלושה בנים ושלושה יועצים

״מי שרוצה להיות מלך חייב להוכיח את עצמו!״ הסביר המלך הזקן לשלושת בניו. ״אף אחד מכם לא יתמנה למלך רק בגלל שהוא הבן שלי, ולכן צאו לדרך, הפליגו הלאה מכאן אל המרחבים שבחוץ, חזרו לכאן והוכיחו לי שאתם ראויים לכסא המלוכה״.

פסגת החלומות

״כל ימי עסקתי בניצול הזדמנויות עסקיות, בחתירה עיקבית בסולם העושר. סוף סוף עוסק אני בניצול ההזדמנות לצמיחה אישית, בחתירה עיקבית בסולם האושר!״

להתעורר מהרעש

רעידת האדמה שפקדה את ארץ ישראל ביום השבת האחרון, לא נגרמה מעצמה. היא באה לומר לנו משהו - וגם: כך תתנהג ברעידת אדמה.

"הגלדיאטור הגדול"

קשה שלא למצוא קווי דמיון בין הגלדיאטורים ברומי העתיקה, ובין משתתפי תוכניות הריאלטי בימינו אנו • האם באמת אנחנו רוצים להיראות כמו אותם אנשים שהביאו את ילדיהם הרכים לאירועי ה׳תרבות׳ בהם נרצחו הגלדיאטורים האומללים? • חומר למחשבה.

הכבוד האבוד של מפקד חיל הים

  ליאור גלברג שימש עד לאחרונה כמאבטח בכניסה לנמל חיפה.   תפקדו של מאבטח, הוא לדאוג שלא יכנסו למקום אנשים שאינם צריכים להיכנס אליו.   נמל, הוא מתחם רגיש ביותר, משום שיש בו השלכות לבריחה מחו"ל, להברחות, לפגיעה באניות ובמקרה של נמל חיפה, מדובר בבסיס צבאי מרכזי ביותר של חיל הים, שאין צורך להכביר במיליםקרא עוד...

ממה מוטרד פרופסור ישראל אומן?

פרופסור ישראל אומן, חתן פרס נובל לכלכלה: יותר מהטרור, יותר מהפצצה הגרעינית, אני מוטרד מהחוסן שלנו כעם, מכך שאנשים מתנתקים מהשורשים שלהם ומהזהות היהודית שלהם.