עכשיו זה מדעי: הדת טובה לבריאות

מחקר שנערך על ידי חוקרים מ'מכון טאוב' מגלה: בני המגזר החרדי חיים יותר מבני המגזרים האחרים.
הגדל

מחקר שנערך באחרונה על ידי חוקרים מ'מכון טאוב', מעניק גושפנקה מדעית למה שכולנו ידענו כבר מזמן. בני המגזר החרדי חיים יותר ממגזרים אחרים המצויים במצב סוציו אקונומי דומה. הגברים חיים בממוצע שלוש שנים יותר, ואילו הנשים החרדיות חיות בממוצע שנה וחצי יותר ממקבילותיהן החילוניות.

המחקר בדק את המגזר החרדי בערים חרדיות, והשווה את תוחלת החיים של בני המגזר לזו של אנשים ממגזרים אחרים במצב סוציו אקונומי מקביל.

החוקרים סבורים שהסיבות לכך שהחרדים חיים יותר טבועות באורח החיים של המגזר החרדי. עצם העובדה שאנשים בוטחים בקדוש ברוך הוא, ופחות לחוצים ודואגים, מהווה לבדה סיבה משמעותית להארכת תוחלת החיים של המאמין.

כמו"כ החרדים נהנים מ'עושר חברתי' כהגדרת החוקרים. הם נהנים משורה ארוכה של ארגוני סיוע וחסד, המעניקים עזרה, ייעוץ ואפילו כספים למי שזקוקים לכך. גם הביקורים הקבועים בבית הכנסת, והעובדה ששלוש פעמים ביום פוגש החרדי חברים, שכנים ומכרים, מוסיפים לאיכות החיים וממילא גם לאורכם.

החוקרים סבורים שהסיבה שנשים חרדיות חיות מעט פחות מהגברים, נעוצה בין היתר בעובדה שנשים לא מבקרות בבית הכנסת בימות החול, מה שמציב אותן בעמדה פחות טובה מהגברים בנושא זה.

למרות שהמחקר מעניין מאוד, ויש להניח שבעקבותיו יבואו מחקרים נוספים שיעסקו בנושא הזה, חשוב לזכור שהתנ"ך עצמו כבר הבטיח לנו אריכות ימים אם נזכה לדבוק בתורה הקדושה, כמו שכתוב בפסוק המדבר על התורה: "אורך ימים בימינה, ובשמאלה עושר וכבוד".

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד