פתיחת שנת הלימודים בחינוך התורני באור יהודה

לקראת שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, מדווחים מנהלי מוסדות החינוך התורניים באור יהודה על רישום מוגבר ביותר של ילדים ממשפחות מסורתיות ואף ממשפחות שעדיין אינן שומרות תורה ומצוות, למוסדות החינוך.

לפי נתונים לא רשמיים, בגני הילדים התורניים של רשת הגנים של "אגודת ישראל", ילמדו כ- 400 ילדים שהם כ- 25% מכלל ילדי העיר. בנוסף לכך, בתי הספר של החינוך העצמאי: "מכתב מאליהו" לבנים בניהולו של הרב שרון אמסלם, "מכתב מאליהו" לבנות בניהולה של הגב' ריזל ו"נתיבות משה" בניהולו של הרב יצחק גוטליב, ימנו בשנה הבאה כ- 650 תלמידים בלעה"ר המהווים קרוב ל- 25% מילדי העיר.

לפני ארבע שנים הוקם באור יהודה תיכון תורני לבנות בניהולה של הגב' ליכטיג שקנה לו שם מעולה כאחד התיכונים המובחרים ואשר קולט את בוגרות בתי הספר של החינוך העצמאי באור יהודה והאזור. בחודשים הקרובים אמור התיכון לעבור למשכנו החדש, בבנין מרווח , מה שיאפשר להגדיל את מספר התלמידות דבר שנבצר עד היום עקב הצפיפות במבנה הקיים.

ראשי החינוך התורני זוקפים את ההצלחה וההתרחבות, להכרה של ההורים כי מערכת החינוך הממלכתית כשלה הן בהקניית ערכים ודרך ארץ והן ברמת הלימודים הירודה הקיימת שם. כמו"כ נרשמת לאחרונה בעיר התעוררות עצומה בקרב תושבי העיר המתבטאת בהיקף מספר המשתתפים בשיעורי תורה בעיר. התושבים מביעים תקווה כי העירייה והעומד בראשה ישכילו למצוא את הדרך להכיר ולתמוך במוסדות החינוך התורניים כפי שהיה עד לפני מספר שנים, ובכך להיות קשובים לרחשי לב הציבור.

 

 

עבור לתוכן העמוד