מגמת התרחבות בבתי הספר התורניים באשקלון

הרב בטיטו, מנהל בית הספר 'המסילה': "הצלחנו לעשות מהפכה ולהוכיח שאנחנו יכולים לעשות את הכי טוב"

בשנים האחרונות, התרבו בתי הספר התורניים באשקלון שמטרתם לקלוט משפחות כלליות, ולתת מענה אמיתי והולם לצרכים המיוחדים שלהם, ובמקביל, לחזק אצלם את המודעות למצוות ולערכים יהודיים.

כזה הוא בית ספר "המסילה" שהוקם לפני כתשע שנים באשקלון. בית ספר "המסילה" מאופיין ברמת לימודים גבוהה מחד, ושם דגש חזק על ערכים ונושאים חברתיים מאידך. גם שעות הלמידה בבית הספר הינן ארוכות יותר משעות הלמידה המקובלות בממ"ד, מה שבעצם נח יותר להורים עובדים בעיקר. כך למשל, תלמידות כיתה א' לומדות עד השעה 14:00 ובחלק מהשבוע עד השעה 15:00.

ההורים המגיעים למקום מתרשמים מהאווירה החיובית, הנעימה והשלווה, ופוגשים צוות נפלא ומקצועי, עטור תעודות וניסיון. הגב' שפירא, המשמשת כמפקחת מטעם משרד החינוך בבית הספר, הסבה את תשומת לב הצוות באחד מביקוריה לאווירה השלווה והנינוחה בבית הספר והתבטאה כי "אפשר להסתובב בבית הספר ולחשוב שכולן יצאו לטיול שנתי".

בית הספר "המסילה" הוא אחד מ-17 בתי הספר של רשת "נתיבות משה" הארצית, ונחשב לבית ספר מוביל ברשת. לבית הספר מתקבלות תלמידות לאחר מבחנים ומיון מדוקדק. לביה"ס יש מערך הסעות מכל רחבי העיר ממתחם רפאלי בצפון ועד נווה הדרים שיכונים, נאות אשקלון וגבעת הפרחים. חלק מהתלמידות אף מגיע מיישובי הסביבה.

בסוף השנה הנוכחית ערך בית הספר מסיבות שונות לכיתות המסיימות, שהאחרונה שבהן הייתה מרגשת במיוחד, כאשר הבנות הודיעו שאינן רוצות לעזוב את הבית ספר, וצוות המורות התקשה אף הוא להיפרד מהן.

אחד המייסדים המרכזיים של בית הספר הוא הרב יוסף בטיטו, המנהל בין היתר את סניף "לב לאחים" באשקלון, שאומר השבוע, כי לדעתו בית הספר "המסילה" מתמודד בהצלחה לא מבוטלת מול מסגרות החינוך האחרות המשופעות בכסף. "בהתחשב בתנאים הכלכליים של בתי הספר הממלכתיים והממ"ד המשופעים בכסף ותקציבים, אין לי ספק שהצלחנו להוכיח שגם בלי משאבים בלתי נלאים של כסף, גם בלי תנאים מפוארים כל כך של מבנים, ולמרות הקשיים האדירים העמדנו אלטרנטיבה חינוכית, שמתמודדת בכבוד ובהצלחה רבה מול בתי הספר החילוניים".

בתוך כך נמסר, כי השנה במיוחד נרשמה ברחבי הארץ עליה משמעותית בקרב ההורים מהמשפחות הכלליות המבקשות לרשום את ילדיהם לבתי ספר תורניים, כיון שמבינים כי מערכת החינוך הכללית נמצאת בפשיטת רגל מוחלטת של ערכים ומידות, שהם הבסיס החשוב ביותר לקידומה של חברה תקינה.

עבור לתוכן העמוד