בחלומות החייט...

מה גרם לחייט להתדפק על שער מעוזרו בשעת בוקר מוקדמת? מדוע כולו נרעש ונרגש? ואיזה סוד הוא לוחש באוזן מעבידו? כלל חשוב לחיים!
צילום: shutterstock (הגדל)

בשעה מוקדמת בבוקר כבר התדפק החייט של העיירה על דלת עוזרו. אי אפשר היה להסתיר את חרדתו, כולו נרעש ונרגש פונה הוא אל עוזרו המופתע – "מהיום", הוא לוחש לו באזנו, אני מבקש ממך, את שארית הבד הנותרים מזמנת הלקוחות אותם אני רגיל לגנבם לעצמי ו"להסתירם" מאחורי השולחן, שוב אל תיתן לי להותירם אצלי, כי אם להשיבם עם גמר העבודה ללקוחות.

לתדהמת העוזר שהכיר זה רבות בשנים את החייט ומעלליו, סיפר החייט על חלום נבעת שחלם הלילה בו עלה הוא לבית דין של מעלה, ובעודו עולה ומטפס בטרקליני העולם העליון התייצבו מולו של מלאכים "לחסום" אותו בדרכו כאשר הם פורסים בפניו גליל בד ארוך ארוך עשוי גזירי בד במגוון צבעים וגדלים שונים. אלו שאריות שהותיר אצלו, כל אלו עומדים לו עתה בדרכו לעולם העליון. לא עמדו לו כל בקשותיו והפצרותיו, תחנוניו ובכיותיו, המלאכים נותרו בשלהם, לא זזים. ולא נותנים לו להתקדם. עד שבקש על נפשו שיתנו לו עוד הזדמנות, מהיום הוא יחדל ממנהגו זה, מהיום הוא ישיב הכל לבעליו.

וכך היה, מאותו יום ידע העוזר כי כל שאריות הבד שבים לבעליהם. תקופה ארוכה שמר החייט על הבטחתו, עד שהזדמנה לידו הזמנה עם בד מאד יקר ומיוחד. והנה את שאריות בד זה "הסתיר" מבעליו אחורי השולחן. – כשנשאל ע"י העוזר לפשר מעשיו כשהוא מזכיר לו את החלום והבטחתו, השיב לו החייט, נכון שהבטחתי, אבל הבד הזה לא היה שם בגליל ההוא...

 

 

הכלל הוא – אומר הרב דסלר זצ"ל – הנגיעה העצמית מעוותת את שכל האדם, לא רק את הבחירה שלו, אלא גם את גישתו לעניין רע. מהו רע ומהו טוב, מה מותר ומה אסור. מה עליו לשפר ומה עליו לתקן – מה הוא הבטיח ומה לא היה "שם" ...

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד