מפתיע: כך מותר לבשל!

shutterstock

השעה ארבע לפנות בוקר. קבוצת החיילים התקדמה לאיטה במעלה הסמטה החשוכה בתוככי כפר פלסטיני עוין, בצעדים שקטים ומחושבים. צעדיהם היו איטיים במיוחד, יותר נכון כמעט ולא הורגשו. הפחד הגדול ממטענים שהונחו אולי על הדרך, החששות מפני מארבים, מכשולים ושאר מרעין בישין, גרמו להם לחשוד בכל אבן, בכל גזיר עץ ובכל צל לא מזוהה. רק לאחר שהם עברו את הדרך וגילו כי לא הוטמן בה כלום, הם נשמו לרווחה. בעוד כמה דקות כשהם יעברו בדרך זו שוב כשיסיימו את הפעולה שהופקדו לבצע, הם יוכלו לחזור אותה במהירות ובשקט ללא חשש וללא כל איום.

התיאור הזה יכול להוות עבורנו משל לחיים. התורה מזהירה אותנו באזהרות רבות, מצווה מצוות ואוסרת עבירות, כל עוד שאנו לא יודעים בבירור מה בדיוק נאסר ומתי הוא מותר, הכול נראה מפחיד, מרתיע ומגביל. אם רק נקדיש את הזמן הנדרש בכדי לדעת ולברר את פרטי ההלכה, נבחין כי התורה העניקה לנו שביל מבטחים, דרך בה נוכל לחיות את חיינו בשלום ללא היתקלות באיסורים או בעבירות.

 

ניקח לדוגמא את מלאכת מבשל האסורה בשבת, כל עוד שלא נדע את הפרטים, לא נוכל להחליט: מה מותר לבשל ומה אסור ואולי, למשל, אסור לנו לחמם מזון או להכין לנו כוס תה בשבת כי אנו מבשלים את הרכיבים?

 

אם אתם מעוניינים לגלות יחד את הנתיב הבטוח בו מותר להכין משקאות חמים בשבת ללא כל בעיה, אתם מוזמנים לצעוד איתנו בבטחה, נפתח בהפנמת מספר עקרונות:

 

הגדרתה של מלאכת בישול שונה בין בישול של מאכלים מוצקים ויבשים לבישול של נוזלים. במוצקים מהותה של המלאכה הוא הפיכת המוצק לרך וראוי לאכילה, אבל בנוזלים הפעולה תהיה בכך שנרתיח את הנוזל לרמת חום של כ45 מעלות. איסור בישול בשבת אינו מבחין באיזה אמצעי המאכל או הנוזל התבשל אלא רק האם בכוחו של המאכל או המשקה להתבשל כך. לכן נקבע כי ''כלי ראשון'' – זהו הכלי בו המאכל שהה על האש יכול לבשל כל דבר הניתן בתוכו כל עוד שהוא רותח גם אם הוא כבר אינו על האש, אבל הכלים אליו הוא עובר אחר כך - ''כלי שני'' או ''כלי שלישי'', אינם מבשלים מאכלים רגילים אף כשהם רותחים אלא רק מאכלים המוגדרים ''קלי הבישול'' שהם אותם דברים הממהרים בקלות להתרכך ולהתבשל. נוזלים יכולים להתבשל בכל דבר שיביאם לרתיחה.

כעת, נדמיין את עצמנו ברשותכם מחזיקים את כוס השתייה ביד בדרך להכנת כוס הקפה או התה. גם אם בדרך כלל אתה רגיל להכניס את רכיבי הקפה – הקפה והסוכר לספל לפני מזיגת המים, בשבת אסור לעשות זאת. מדוע? כי מילוי המים הרותחים מהמחם (המותר לשימוש בשבת, כמובן) עשוי לבשל את רכיבי הקפה, לכן עלינו קודם למלאות את המים בכוס ורק אז כשהכוס מוגדרת ''כלי שני'' ביחס למים הרותחים, מותר להכניס לתוכה את גרגירי הקפה ואת הסוכר.

בנוסף, סוגי קפה שאינם מבושלים כבר, קקאו לאפייה או שקיקי תה, הם ''קלי הבישול'' וגם בכלי שני, במקרה זה ספל הקפה עם המים, עשויים להתבשל ולכן יהיה צורך להמתין עד שהמים ירדו מרתיחתם (פחות מ45 מעלות) בכדי להכין שתייה חמה מרכיבים אלו (בדרך כלל קפה נמס מגורען הוא מבושל כבר). בא לך בכל זאת תה רותח? יש פיתרון. ניתן להכין ביום שישי ''תמצית תה'' במים חמים ובכך לבשלה ולהתירה לבישול חוזר בשבת.

 

אז לסיכום: קודם ממלאים את המים הרותחים, אם הרכיבים מגיעים מבושלים מותר להכניסם מיד, אם הרכיבים אינם מבושלים עדיין, יש להמתין לירידת החום של המים. לאחר מכן ניתן לצקת את החלב ולשתות את הקפה לרוויה.

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד