400,000 בבוקר אחד !!

כ-27,000 ילדי ישראל במבצע מיוחד של עניית אמן על ברכות השחר
הגדל

אינו דומה מועטים העושים את המצווה למרובים העושים אותה, וכאשר מדובר בהכפלות, המספרים הופכים להיות מדהימים. הרעיון של ארגון 'בני אמונים' לעניית אמן על ברכות השחר, מקיף כבר עתה כעשרים ושבעה אלף ילדי ישראל בעשרות מוסדות לימוד.

 

משמעות הדבר כי בעניית אמן על חמש עשרה ברכות השחר, כבר מגיעים למספר המפתיע של ארבע מאות אלף עניות אמן בבוקר אחד. זאת מבלי הכפלת ימות השבוע והחודש.

 

אין זה חידוש, שעניית 'אמן' אחרי המברך הוא מהיסודות החשובים ביהדות. יש ברכות שיש בהן מנהג מיוחד של עניית אמן, ואלה הן ברכות השחר, כפי שכתוב בשולחן ערוך (סימן ו').

 

ארגון "בני אמונים" נוסד בעקבות נוהגו המבורך שנעשה באופן ייחודי ע"י הרב מרמורשטיין ז"ל, אשר דבק בהתלהבות קודש של מצוות עניית אמן.

 

כך נהגה הרעיון הייחודי לפנות אל תלמודי התורה ואחרי כן גם בית יעקב, במסגרת ארגון "בני אמונים" שהקים, כאשר המשמעות היא, כי תלמידי תשב"ר שיתחנכו מקטנות למצווה נשגבה זו, ימשיכו ויתמידו בה כל ימיהם.

 

המבצע פועל כך:

אין דבר כזה שילד אומר את "הברכות" לעצמו בשקט. הנהלת התלמוד תורה מנהיגה שהתלמידים יאמרו את ברכות השחר ב'זוגות'- ועל ברכת כל אחד, יענה חברו אמן וחוזר חלילה. כך הם אומרים את הברכה בקול, ברור, וכמובן עונים אמן איש על ברכת רעהו.

התוכנית מגובה בהרבה פעילות פדגוגית, עם כרזות מתנוססות, מאירו עיניים ומחכימות, עם חומרי למידה תורניים, אודות חשיבות אמירת אמן.

ומשתתפים בה כעשרים ושבעה אלף תלמידים בכל רחבי הארץ, מכל החוגים והעדות.

בבתי הספר ובתלמודי התורה אומרים כי אין ניתן להכיר את אמירת הברכות של הילדים. הן נאמרות בבירור, ברהיטות, בקול רם וביותר כוונה. וגם אין אפשרות שילד לא יזכור אם כבר אמר את הברכות או לא, שכן יש חבר שיוכל להעיד אם ענה אמן אחריהן אם לא.

 

מוסדות לימוד המעוניינים להצטרף לתוכנית יכולים לעמוד בקשר עם מפקח הארגון הרב חנוך הרשלר בטל' 052-7642201. 

    

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד