וינרוט שקוע בתורה

עורך הדין יעקב וינרוט נחשב לבכיר עורכי-הדין בישראל * לא רבים יודעים כי את שנות בחרותו הפוריות עשה בין כותלי הישיבה * עד היום, הוא עוזב מידי יום את עיסוקו המשפטי, ופותח בלימוד חברותא מעמיק עם ראש ישיבה ידוע
shutterstock (הגדל)


שמו של עורך הדין יעקב וינרוט עלה לאחרונה לכותרות, לאחר שעורך הדין המפורסם זוכה במשפט שנערך לו מכל אשמה שהיא.

עורך הדין וינרוט חובש הכיפה השחורה, הוא אולי המפורסם ביותר מבין עורכי הדין בישראל ומי שייצג בין השאר בעבר את ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה עזר ויצמן, יו"ר מפלגת ש"ס לשעבר אריה דרעי, ארקדי גאידמק ועוד ועוד שמות, מהצמרת העילית של מדינת ישראל.

היום הוא אולי עוסק במשפטים, אך את השורשים לטענות אותן הוא מעלה כבר קרוב ל-40 שנה מעל גבי דוכני בתי המשפט, שאובות היישר מדף הגמרא. בנעוריו אייש העו"ד הבכיר את ספסליה של הישיבה הליטאית הידועה ביותר, ישיבת פוניבז', ושם דן יחד עם חבריו וראשי ישיבתו בסוגיות התלמודיות המוקשות, כאשר אז קלט את כל הסברות התלמודיות, הכניס אותן טוב-טוב לראשו, ומאוחר יותר השתמש בראש התלמודי הזה, בפענוח והגנה במקרים משפטיים קשים ביותר.

גם היום, בגילו הכבר לא כל-כך צעיר, הוא לא מוותר מידי יום על חלק לימוד התורה. בכל יום הוא מתייצב, באופן קבוע כבר שנים רבות, ללמוד יחד עם מי שהוא כיום ראש הישיבה בה הוא למד בעצמו, ראש ישיבת פוניבז' הרב ברוך דב פוברסקי, שעם הזמן נהיה לידידו הטוב.

עריכת הדין והעיסוק במשפטים, אם כן, נמצא כמובן מידי יום על שולחנו של העו"ד המצליח. ספרי הגמרא, מצד שני, גם הם מקומם לא נפקד לעולם מאותו שולחן. אותו היגיון תלמודי שהוא מפעיל בעת הלימוד הפורה, הוא כנראה שעוזר לו כל-כך בכל הצלחותיו המשפטיות.

לימוד התורה האישי שלו, אם כן, מקדם אותו הרבה גם במישור האישי, ולא רק זה אלא שגם במעשי חסד הוא מושך את ידו, ומידי שנה עורך מגבית בין חבריו העשירים למען עניים ואנשים שבאים מאוכלוסייה נמוכה. "המשגיח בישיבת פוניבז' לימד אותנו שאדם חי במקום שהוא נותן ומת במקום שהוא לוקח", הסביר פעם וינרוט.

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד