מה ריגש את אמא של מאור?

מנהל המדרשיה ללימודי יהדות בבאר שבע הרב יוסי וייס בראיון מיוחד ל"אחינו": התורה, מלבד שהיא מעדנת את אישיותינו, היא גם הקו המנחה אותנו לאורך כל הדרך
צילום: shutterstock (מעובד) | אילוסטרציה (הגדל)

מנהל המדרשיה ללימודי יהדות בבאר שבע הרב יוסי וייס בראיון מיוחד ל"אחינו"

מאור, תלמיד שהצטרף זה לא מכבר למדרשיה, הגיע למדרשיה  כשהוא נסער ביותר, "אני ישן כאן הלילה, לא מעניין אותי שום דבר, לבית איני חוזר". עניתי לו שאין על מה לדבר, במדרשיה לומדים תורה. ואין לנו כאן תנאי פנימיה, לא נוכל לאפשר לו ללון במקום.

מדוע אתה כל כך נסער? שאלתי אותו. בתשובתו הוא הסביר כי היתה לו מריבה עם ההורים, חילוקי דעות בענינים שונים. הוא הרגיש שנמאס לו, לא מבינים אותו. אין לו ברירה, לכן הביתה הוא לא חוזר.

הרב שמעון שנכנס בדיוק באותם רגעים למדרשיה. ושמע על המריבה שפרצה בין מאור לבין הוריו. פנה למאור ואמר: "מאור, אתה מרים עכשיו טלפון לאמא ומבקש סליחה, אדם שלומד תורה לא רב עם אף אחד משום סיבה שבעולם. לימוד תורה לא הולך יחד עם מדון ומריבה. ובכלל מצוות "כבד את אביך ואת אימך" כתובה בתורה הקדושה שאנו לומדים. ולומדים לדעת איך לנהוג ולקיים. לא לשם תאוריה. מי שמסוכסך עם ההורים לא לומד אצלינו, לא זו דרכינו, דרך התורה".

מאור קיבל את הדברים היוצאים מן הלב, הוא הרגיש שזה דבר אמיתי ונכון. הרים טלפון לאמא, ביקש סליחה על התנהגותו. אימו היתה מופתעת ומאושרת, היא לא הכירה כך את בנה.

ההורים של מאור רחוקים מכל דבר הקשור ליהדות. הם מנותקים ממסורת אבותם, וחיים בלי קשר וזיקה לדת, לכן מה מאוד הופתע דני, הבחור שאוסף את הנערים ברכבו למדרשיה, כשקיבל הודעה מאמא של מאור: "בבקשה, תמשיך לקחת את מאור למדרשיה, מקום שמלמד כיבוד הורים, מידות ודרך ארץ, זה מקום איכותי. שם אני רוצה שבני ילמד."

אם גם אותם להצטרף- צרו קשר: יוסי וייס 0523656447

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד