כל חיי השתנו ע"י לימוד התורה

אהרון רזאל, הזמר והיוצר, מספר ל"אחינו" על שירת חייו

צילום: Shuki. wikipedia (הגדל)

אהרן רזאל, הזמר והיוצר, מספר ל'אחינו' על שירת חייו...

 

איזו השפעה יש לתורה על חיי?

כל חיי השתנו על ידי לימוד התורה!

גדלתי כחילוני, אחרי הצבא למדתי לתואר ראשון במוסיקה חשבתי שאהיה מורה למוסיקה. בשלב מסוים ביקשתי לקחת לעצמי פסק זמן קצר, נסעתי לצפת לתקופת "התנתקות" קצרה. ושם פגשתי יהודי שהחל מגלגל איתי בדברים. שאלתי אותו "מה אתה עושה?" הוא אמר לי "אני לומד בכולל, רוצה לבוא?". באתי ונשארתי שם בכולל "לב שלום" של חסידי "טשרנוביל" שלוש שנים.

 

פעם ראשונה למדתי גמרא. פתאום התחלתי להלחין שירים, בין השירים הראשונים הלחנתי את: "צא מן התיבה", "הגיע זמן הגאולה" ועוד. הנפש שלי הגיעה לשלמות שלא הכרתי, גיליתי בעצמי רובדים נוספים עמוקים יותר.

 

אני רוצה לספר על שיר שכתבתי באותו זמן אודות חסיד אחד, שהיה לומד את מסכת חגיגה והיה מהדר ומהפך בה כמה פעמים, עד שלמד אותה היטב והיתה שגורה בפיו. השיר ממשיך ומספר כיצד מת אותו חסיד, ולא ידע איש מפטירתו. עד שבאה אישה אחת ובכתה כאישה שהיא סופדת על בעלה, כך נאספו ההמון לספוד לאותו חסיד ולקברו בכבוד גדול. כששאלו מה שמך אמרה – "חגיגה שמי". לאחר שנקבר נעלמה אותה אישה מהעין. מיד ידעו שאותה אישה מסכת חגיגה היא, שנראתה להם בצורת אישה.

 

המקור לסיפור הזה הוא מדרש שמובא בספר "מנורת המאור". כשנתקלתי במדרש הזה, הבנתי מה הקשר של יהודי לתורה, זה מערכת יחסים שלמה, זה לא עוד ספר! זה ממש אשת חיל שמתגעגעים אליה--- מצפים לה--- מתרגשים ממנה --- ומאושרים בה.

 

המוסיקה גם ללא כל ספק מושפעת ממה שאתה. אדם יוצר ומוציא מעצמו את מה שנכנס אליו. אדם שלומד תורה וחי באטמוספרות רוחניות גבוהות גם השירים שלו בהתאם....

 

שואלים אותי איך תתפרנס מהמוסיקה אם אתה כל היום לומד?

ובכן כשאני לומד תורה דווקא אז יש לי עזרה מיוחדת מהשמים. אתן  דוגמא- לא מזמן הלחנתי שיר ממש להיט "מה תמר" שמו. אני לומד גמרא עם החברותא ופתאום אני רואה את המילים ממש קופצות מולי מתוך הגמרא, עשיתי בצד סימון של תווים. בדרך הביתה ניסתי קצת לחשוב על מנגינה מתאימה ותוך רבע שעה יש לי שיר מצוין.

 

הלימוד פותח את הלב , מגלה בך רבדים נוספים, והופך אותך להיות משהו אחר לגמרי, טוב יותר.       

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד