קפיצה קטנה למים...

מה עושה מדריך בשמורת טבע כאשר הוא נתקע בהבנת הגמרא? מבקש עזרה מהמטיילים
הגדל

מה עושה מדריך בשמורת טבע כאשר הוא נתקע בהבנת הגמרא? מבקש עזרה מהמטיילים.

 

על אם הדרך המוליכה מירושלים לגוש עציון, סמוך לישוב אפרתה, שוכן אתר מבקרים בשם 'אמת הביאר'. כאן יכולים המבקרים לצעוד בנקיק סלע ארוך חשוך ומפותל, בתוך מים קפואים שעשויים לפעמים להגיע עד לגובה המותניים, ולחוויות חוויה מרתקת המתאימה מאוד לימי החמסין הלוהטים. לסובלים מקלאוסטרופוביה מומלץ להישאר בחוץ, אבל כל השאר ייהנו מכך מאוד.

 

בימי קדם שימשה התעלה חלק ממערכת מסועפת של צינורות ואמות מים שהזרימו מי שתייה לירושלים ולבית המקדש, היום היא מהווה אטרקציה למטיילים. אבל לא על אמת המים ביקשנו לספר לכם אלא על בחור צעיר שפגשנו שם עם רעמת שיער וחולצת טישרט.

 

מיכאל נ' לא נראה כמו  בחור ישיבה טיפוסי, ובכל זאת בין חילוצה של משפחה שנתקעה אי-שם מתחת לאדמה לבין מתן הכוונה לקבוצה של מטיילים ראינו אותו שולף גמרא קטנה שהסתתרה על אחת המדפים ב'בותקה' הקטנה שבמקום ומנצל את הזמן הפנוי ללמוד כמה שורות.

 

מה קרה?

 

מסתבר שמיכאל ועוד חבר נוסף המתגורר בישוב סמוך קבעו לעצמם 'חברותא' יומית שבו הם מקפידים ללמוד עמוד אחד של גמרא בכל יום. בתקופת החופש הגדול מיכאל עוסק בעבודות שונות, בין היתר כמדריך בחברה להגנת הטבע, עיסוק שגוזל ממנו את רוב הזמן ומוליך אותו לכל מיני פינות נדחות בארץ. החברותא נעצרת אבל לא מתבטלת. בימים שבהם אין להם אפשרות ללמוד ביחד הוא מצטייד בגמרא קטנה, מהדורת כיס, וממשיך את הלימוד בכוחות עצמו. 

 

אלא שהלימוד העצמי יש לו גם חסרונות. הבולט שבהם הוא שכאשר אתה נתקע בקטע לא מובן אין מי שיחלץ אותך. זה מה שקרה למיכאל כמה דקות לפני שהגענו. תוך כדי הלימוד הוא נתקע בביטוי בלתי מובן לו. אלא שבדיוק כמה ימים קודם לכן יצא לי להכין שיעור בדיוק על הסוגיה המדוברת...

 

וכך בעוד הילדים משתכשכים להנאתם במימי המעיין, "השתכשכנו" אנחנו במימי התורה והחוויה הייתה מושלמת. איך אמרו חז"ל "אין מים אלא תורה".

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד